3 פעולות שאני עושה בקביעות כדי להתעשר

3 צעדים שעוזרים לי להתעשר

היום אני רוצה לספר לך על הפעולות שאני אישית עושה בחיי הפרטיים, כדי להגדיל ולהצמיח את ההון שלי משנה לשנה.

מדובר על פעולות שנעשות כמעט על אוטומט והן מעבר לעבודה אחרת שיש לי או למסחר ה"רגיל" שאני עושה בשוק ההון.

אני רוצה להדגיש מראש, שמה שאציג כעת, זוהי לא המלצה לפעולות עבורך. מה שטוב בשבילי, לא בהכרח טוב לכל אחד אחר. כולם צריכים להפעיל שיקול דעת בריא ובמידת האפשר להיוועץ ביועץ פיננסי כדי לקבל החלטות נבונות בהתאם למצב האישי שלהם.

יחד עם זאת, אם תבין את הרעיון שעומד מאחורי הפעולות, תוכל לאמץ גם עבורך גישה דומה ולראות כיצד היא יכולה להעשיר אותך.

הכלל שמנחה אותי אומר דבר חשוב:

"לאחר שהחלטתי על הפעולות שאני מבצע, אני מקפיד עליהן ויהי מה. זו לא גחמה שאני יכול להרשות לעצמי פעם אחת לבצע ובפעם האחרת – לא. כדי שזה יעבוד בשבילי, חייבת להיות כאן עקביות והתמדה לאורך שנים."

כמו כן, חשוב להבין שהתוצאות של הפעולות שאציג לך עכשיו, הן בטווח הארוך. זה לא ניסיון לעשות "מכה" ורווח מהיר, אלא זוהי "ריצת מרתון" כלכלית שבסופה מגיעים לתוצאה הרצויה. תוצאה של ניצחון גדול!

הנה 3 הפעולות שמלוות אותי במהלך שנים:

1. הפקדה חודשית לחסכון לטווח ארוך

יש לי הוראת קבע שבעזרתה אני מפקיד מדי חודש כמה מאות שקלים לחסכון לטווח ארוך. הפקדה כזו יכולה להיעשות לפוליסת חסכון, קופת גמל לחסכון או הוראה לקנייה חודשית של ניירות ערך מסויימים (למשל קרנות עוקבות מדד או ניירות אחרים).

לכל אחד מהכלים האלה יתרונות וחסרונות משלו, ועל כל אדם להחליט באיזה מהם יעדיף להשתמש במקרה האישי שלו.

הרעיון כאן הוא לא רק "לאלץ" את עצמך להפקיד על אוטומט סכום כסף כל חודש, אלא גם לתת לכסף הזה לצמוח ולנצל את עיקרון ריבית דריבית.

היסטורית, שוק ההון עולה כ-7% בשנה, כך שזו הריבית הממוצעת שאני יכולים לצפות לה (בהנחה שמה שהיה ב-100 השנה האחרונות ימשיך להתקיים בצורה דומה), אם נשקיע את הכסף במדד שעוקב אחרי השוק לאורך מספיק זמן.

השקעה של 500 ש"ח בחודש בריבית של 7% לאורך 30 שנה, תאפשר לנו לצבור סכום של מעל לחצי מיליון ש"ח!

אבל מה שהכי יפה, זה שאנחנו מפקידים לאורך הזמן רק כ-180,000 ש"ח ועוד כ-380,000 ש"ח הכסף שלנו מרוויח באמצעות עיקרון ריבית דה ריבית.

הנה תמונה מתוך מחשבון ריבית דריבית, שמאפשר לחשב זאת:

הפקדה חודשית של 500 שח

 

2. אחת לשנה אני משקיע כ-30%-50% מהסכום שיש לי בעו"ש

מבחינתי, הכסף שנאגר ושוכב אצלי בבנק, בעובר ושב, ואיני זקוק לו בטווח הקרוב, הוא "כסף בטלן". ואני מעדיף שבמקום שיתבטל, שייצא לעבודה.

הרי תמיד עדיף שהכסף שלי יעבוד בשבילי, במקום שאני אעבוד בשבילו 🙂

את הסכום הזה אני יכול להשקיע בדברים שונים, בהתאם לגובה הסכום ולאפשרויות שהוא פותח.

  • זו יכולה להיות קנייה של ניירות ערך עוקבי מדד שאחזיק ואנהל לטווח הארוך (הגדלה של תיק ההשקעות שלי).
  • זו יכולה להיות השקעה בנכס (במידה והסכום מאפשר זאת).

בשום פנים ואופן אני לא יוצא עם הכסף הזה להשקעות הרפתקניות ומסוכנות.

מה שחשוב: אני שואף קודם כל להשקיע את הכסף הזה, ולא לבזבז אותו על מותרות. אנשים רבים שצוברים סכום של כסף "פנוי", מייד שואלים את עצמם "אז על מה אני יכול לבזבז אותו?", והכסף מתאדה כלא היה…

לדעתי זו גישה שגויה שנובעת מסוג של חסך פסיכולוגי. אנשים מרגישים שהם "סוף סוף" יכולים לפנק את עצמם אחרי שתקופה ארוכה לא יכלו להרשות זאת לעצמם (אולי אפילו בעקבות תחושת החסך מהילדות), ומוציאים את מה שחסכו.

ואז שוב נמצאים במצב שהם לא יכולים "לפנק" את עצמם ושוב נאלצים לחסוך עד ששוב יוכלו "להרשות לעצמם". והמעגל הזה חוזר חלילה.

במקום להוציא חלק גדול מהכסף הפנוי על הנאה רגעית ודברים שלא באמת צריכים אותם וערכם רק יורד עם הזמן (כמו שעושים רוב האנשים). אני מעדיף להשקיע את הכסף הזה בדברים שערכם עולה עם הזמן.

לדעתי במקום לשים את הכסף הפנוי על "צריכה מוגזמת" ופינוקים חד פעמיים, חכם יותר ליצור מנגנון שיאפשר לך תמיד להיות מסוגל לפנק את עצמך. אבל עבור הרבה אנשים, בשביל יצירת המנגנון הזה נדרשת תקופה מסויימת שבה רוב הכסף מופנה למקומות שיגדילו אותו עוד (השקעה) במקום למקומות שיבזבזו אותו (הוצאה).

כמובן אם בעובר ושב יש לכם פחות מ-10,000 ש"ח, שזהו סכום שיכול להיות נחוץ בכל רגע, אין טעם להפקיד מחצית ממנו ולהסתכן בכניסה למינוס במקרה של צורך בהוצאה כספית בלתי צפויה.

 

3. ניהול מסלולי ההשקעה

בנוסף להפקדות שאני עושה בצורה יזומה, כמו לרוב האנשים יש לי חיסכון פנסיוני וקרן השתלמות. אלו דברים שאסור להתעלם מהם, כי ניהול נכון שלהם וביצוע של שינויים חכמים בזמן הנכון, יכול ליצור הפרש של מיליוני שקלים שנאגרים שם לאורך השנים.

אני מנהל את כל מסלולי ההשקעה (פנסיה, קרן השתלמות, תוכניות חסכון וכד') בצורה דומה.

רוב הזמן, מרבית הכסף נמצא במסלול המנייתי. עד היום לאורך ההסטוריה, המסלול הזה הניב את התשואה הממוצעת הגבוהה ביותר. יחד עם זאת, המסלול גם "סובל" מהתנודתיות הגבוהה ביותר.

את ההחלטה האם להשאיר את הכסף במסלול המנייתי או להעביר למסלול שונה, אני עושה באמצעות אסטרטגיית "מיליונר בפנסיה". האסטרטגיה הזו גורמת לי לעשות בממוצע שינוי מסלול אחת לכמה שנים. זאת אומרת, ניהול כמעט פאסיבי, אבל כזה שמאפשר לי להימנע ממלוא התנודתיות שיש במסלול המנייתי.

במילים אחרות, אני לא סופג את כל הירידה, כאשר השוק יורד והמסלול המנייתי יחד איתו, אבל עדיין נהנה מהרווחים שהמסלול הזה מייצר לי.

 

כל אחד משלושת הדברים שתיארתי, דורשים ממני מעט מאוד זמן. לא יותר מנגיעה-שתיים בשנה. אבל לאורך זמן הם נותנים תוצאות מדהימות שהם הרבה מעבר לכרית ביטחון, אלא ממש יצירת הון משמעותי.

כמו שאתה רואה, רוב הפעולות שאני עושה כדי לצבור הון, קשורות ישירות בהשקעה בשוק ההון. והדרכים האלו פתוחות לכל אדם שרוצה להבין כיצד עושים זאת.

חשוב מאוד: צורת ההתנהלות הזו לא מתאימה לכולם. היא תלויה בהרבה מרכיבים כגון גיל, יחס לסיכון, מצב כלכלי ויעדים, וכו'. לכן אין לראות בדרך שלי, המלצה לביצוע השקעות או ניהול המסלולים שלכם. זוהי הדרך שמתאימה למצב האישי שלי בלבד.

רוצה ללמוד איך לייצר רווחים קבועים בשוק ההון ולהגדיל באלפי שקלים את ההכנסה שלך?

אם הבנת שהגיע הזמן להתחיל להשקיע בצורה חכמה, להימנע מהפסדים וטעויות, וליצור לעצמך אפיק הכנסה נוספת וצבירת הון – מלא את הטופס הבא ואנחנו נחזור אלייך עם כל הפרטים!


רוצה להתחיל להרוויח אלפי שקלים בחודש על ידי מסחר בשוק ההון, ולקבל את החופש האולטימטיבי שתמיד חלמת עליו?

ניתן לעשות זאת, במקביל לכל עיסוק אחר!
כל מה שצריך, זה 2-3 שעות בשבוע, חיבור לאינטרנט, ומחשב!

מלא את הטופס הבא ואנו נראה לך כיצד אנו יכולים לעזור לך לעשות את זה.

מילוי הטופס אינו מחייב אותך לשום דבר.

שם פרטי:
מספר טלפון:
שעות נוחות ליצירת קשר:
הערות: