איך אתה יכול להרוויח כסף בזמן שאתה ישן?

המשפט של וורן באפט

אני רוצה לשתף אותך במשהו שבזמנו שינה עבורי את הכל.

מכיר את וורן באפט?

אחד האנשים העשירים ביותר בעולם (ואנחנו מדברים על מקום גבוה בחמישייה הראשונה, כן?), שעשה את רוב כספו על ידי השקעה בשוק ההון.

יש לו המון ציטוטים ומשפטי חכמה כלכליים מפורסמים, אבל אחד שהתבלט עבורי במיוחד, עוד מאז שהייתי רק נער, השפיע עלי בצורה עמוקה ויצר לי את המיקוד להמשך החיים.

במשפט הזה, וורן באפט אמר:

"אם לא תמצא דרך לעשות כסף בזמן שאתה ישן –
אתה תעבוד עד סוף ימיך
".

קח רגע קצר כדי לחשוב עליו פעם נוספת…

בוא ננסח את זה קצת אחרת ונבין אותו קצת יותר לעומק:

אם לא תמצא דרך לייצר כסף בצורה פאסיבית, אתה תמשיך למכור את הזמן של החיים שלך, תמורת כסף.

תחשוב, בכמה אתה מוכר היום שעה מהחיים?

ב-35 ₪? אולי 50? אולי 100 או אפילו 250 ₪? (רמז: זה רשום למטה בתלוש השכר שלך).

כך או כך, איזה מחיר שלא תיתן לשעה מהחיים שלך – אתה עדיין תמכור את החיים שלך בזול.

כי לזמן של החיים שלנו אין מחיר. הזמן של החיים שלנו לא אמור להיות "בר תחלופה" בכסף. ונכון שאין פתרון פלא שיאפשר לנו מחר להפסיק למכור את הזמן תמורת כסף, אבל יש לך שתי אפשרויות שונות לבחור מהן:

  • מה שעושים רוב האנשים – להמשיך למכור את הזמן של החיים שלך בכסף. ככה שלשעת חיים שלך יהיה מחיר קבוע.
  • הדרך של מי שרוצה להיות חופשי כלכלית – בהדרגה "לשחרר" את הקשר בין "שעת עבודה" ל-"שווי כספי", ככה שגם ל"שעת מנוחה" או ל"שעת בילוי" שלך, יהיה שווי כספי.
    במילים אחרות – שתהיה לך דרך להרוויח כסף "ברקע", גם כשאתה נח, מבלה או לא עובד, ולשבור אחת ולתמיד את המשוואה הזו של "כסף = זמן חיים שמכרת".

מה צריך בשביל זה ואיך עושים את זה? עוד רגע נגיע לזה, אבל לפני שאראה לך את הדרך, הנה עוד נקודה חשובה שבגללה קריטי להפסיק להיות תלוי במחיר של "שעת עבודה", כדי לחיות כמו בן אדם.

תראה חבר, ככל שאנחנו מתבגרים בחיים, ההוצאות שלנו רק הולכות וגדלות (שיפור רמת החיים, ילדים, בריאות, יוקר מחייה וכו'). יש לנו אחריות גוברת לספק ביטחון כלכלי לעצמינו ולאחרים סביבנו.

והולך ומתחזק הצורך שלנו למצוא דרכים להרוויח יותר כסף.

ואם…

אתה בוחר להיות כמו רוב האנשים (וזה בסדר, אתה כנראה תרגיש טוב ונוח עם זה כרגע אבל תצטער בדיעבד), אתה שם את עצמך במצב שבו כמות הכסף שתהיה מסוגל להרוויח, תמיד תהיה תלויה ישירות בכמות הזמן שתצטרך לעבוד עבורו.

מה שאומר 2 דברים מאוד פשוטים:

  1. כדי להרוויח, תמיד תצטרך לעבוד ולמכור "שעת חיים" ב-X שקלים. ואם לא תעבוד – לא יהיה כסף! עד כדי כך פשוט.
  2. כמות שהכסף שתוכלו להרוויח תמיד תהיה מוגבלת, כי היא תהיה תלויה ישירות בכמות הזמן ש"מכרת" עבורו. והזמן שלך ביממה כידוע – מוגבל…

התקווה הכי גדולה שלך במצב כזה, היא פשוט לקוות שהשכר השעתי שלך יעלה כמה שיותר גבוה, ויישאר כזה לאורך כמה שיותר זמן. ושאתה תהיה מספיק חזק ובריא כדי לעבוד כמה שיותר שנים.

את זה שוויתרת על "זמן חיים פנוי מעבודה" תמורת כסף, אנחנו מקבלים כעובדה מוגמרת.

וחשוב גם שתזכור…

אם משהו ישתבש או לא יילך בדיוק לפי התוכנית הזו, או אם המשכורת שלך תיפסק מכל סיבה שהיא (אפילו בגלל נסיבות שלא קשורות אליך) – סביר מאוד להניח שאתה תיכנס לבעיה או מצוקה כלכלית באופן כמעט מיידי.

למרבה הצער, זה דבר שקורה ללא מעט אנשים כיום!

והסיכון האמיתי במצב הזה, הוא שהכסף פשוט ייגמר.

לעומת זאת…

אם אתה בוחר במסלול השני – להתקדם לעבר חופש כלכלי, ולהקטין את כמות שעות החיים שאתה מוכר בכסף, אתה צריך מנגנון שונה, נוסף, ליצירת הכנסה!

המנגנון הזה אומר דבר פשוט:

במקום שאתה תמכור את זמן החיים שלך בכסף, משהו אחר צריך "לעבוד" במקומך, לייצר לך הכנסה ולפנות את הזמן האישי שלך.

וזה בדיוק מה שוורן באפט התכוון אליו במשפט שלו.

הדרך הכי פשוטה בשביל זה (וזו גם הדרך של וורן באפט), היא לגרום לכסף עצמו לעבוד בשבילך ולהגדיל את עצמו. ושזה יקרה בזמן שאתה ישן, מבלה עם המשפחה והילדים, מטייל או אפילו במקביל לזה שאתה ממשיך לעבוד "רגיל" ולקבל עוד כסף תמורת זמן החיים שלך.

השאיפה שלך צריכה להיות – להקטין את כמות הזמן שאותו אתה מחליף ישירות בכסף (עובד רגיל), ולהגדיל את כמות האמצעים שמייצרים לך כסף, כמעט בלי לגזול את הזמן האישי שלך.

איך מתחילים לעשות את זה?

  1. מקבלים החלטה – שאתה הולך לעשות את זה ומתחיל כבר היום. עכשיו, ברגע זה! בלי לדחות. דחית את זה עד היום, עד שלא תגיד "די!", דברים לא יתחילו להשתנות.
  2. מבצעים את הצעד הראשון – משיגים את הידע, ההבנה והמיומנויות שצריך בשביל זה. הדברים האלו הם הנכס הכי יקר שלך שיישאר איתך לתמיד ויעזור לך לעשות את המעבר למצב ש"כסף" עובד עבורך.
  3. מבצעים את הצעד השני – להתחיל ליישם את הידע החדש, כדי להתחיל לפרק את המשוואה של "שעת חיים = X ₪" ומתחילים לבנות את המנגנון שמאפשר לכסף לעבוד במקומך, אפילו בזמן שתישן – בדיוק כפי שהתכוון וורן באפט.

את הצעד הראשון (לקבל החלטה), אתה צריך לעשות לבד.

את שני הצעדים הבאים, אנחנו נעזור לך לעשות ונלווה אותך יד ביד עד שכסף יתחיל לעבוד בשבילך בזמן שאתה ישן.

אם עוד לא קיבלת החלטה סופית, תחשוב קדימה ותשאל את עצמך:

אם תרצה לקנות אוטו חדש – כמה "שעות חיים" תצטרך למכור בשביל זה? על כמה "שעות חיים" אתה מוכן לוותר בשביל האוטו הבא?

ואם תרצה לקנות דירה חדשה או לשדרג את הקיימת – כמה "שעות חיים" זה יעלה לך?

ואפילו אם תרצה לנסוע לטיול בחו"ל לשבועיים – כמה "שעות חיים" תצטרך להשקיע, כדי להרוויח את הכסף בשביל השבועיים האלו של חופש?

היית רוצה להיות במצב שאתה גם יוצא לטיול וגם לא מפסיד "שעות חיים/עבודה", כי בזמן שאתה מבלה, הכסף שלך ממשיך לעבוד ולייצר לך עוד כסף?

אז זה בדיוק מה שאנחנו מלמדים לעשות!

ובניגוד למה שרוב האנשים חושבים, זה כלל לא מסובך – פשוט צריך לקבל החלטה, וללכת על זה.

אנחנו מלמדים החל מנקודת האפס את כל מה שצריך לדעת, ויאפשר לכסף שלך לעבוד עבורך בכל שעה ביום – אפילו כשאתה ישן, נח, או מבלה בבית הקפה או בים.

הנה מה שמספרים אנשים שכבר התחילו לעשות זאת:רוצה גם ללמוד איך לייצר רווחים קבועים בשוק ההון ולהגדיל באלפי שקלים את ההכנסה שלך?

אם הבנת שהגיע הזמן להתחיל לסחור בבורסה בצורה חכמה, להימנע מהפסדים וטעויות, ולהרוויח כמו "השחקנים הגדולים", בעזרת שיטת "הסוחר החכם" – מלא את הטופס הבא ואנחנו נחזור אלייך עם כל הפרטים!


רוצה להתחיל להרוויח אלפי שקלים בחודש על ידי מסחר בשוק ההון, ולקבל את החופש האולטימטיבי שתמיד חלמת עליו?

ניתן לעשות זאת, במקביל לכל עיסוק אחר!
כל מה שצריך, זה 2-3 שעות בשבוע, חיבור לאינטרנט, ומחשב!

מלא את הטופס הבא ואנו נראה לך כיצד אנו יכולים לעזור לך לעשות את זה.

מילוי הטופס אינו מחייב אותך לשום דבר.

שם פרטי:
מספר טלפון:
שעות נוחות ליצירת קשר:
הערות: