זה מה שלא מספרים לך בפרסומים על לימודי שוק ההון…

מה לא מספרים על פרסומים של שוק ההון

אני בטוח שגם לך יצא להיתקל בשלל פרסומים מפתים ללימוד מסחר בשוק ההון, שרצים ברשת ומתהדרים בהבטחות פנטסטיות וחסרות תקדים, שנראות כמעט כאילו הן "טובות מדי בשביל להיות אמיתיות".

אתה בטח יודע למה אני מתכוון –

כל מיני כותרות מפציצות שמבטיחות לך רווחים כספיים עצומים, באפס מאמץ ובמעט מאוד זמן, באמצעות מסחר בשוק ההון:

 • "בוא תרוויח 1,000$ בשעת עבודה עם כמה קליקים על העכבר…"
 • "התעשר כמעט בין לילה ופטר את הבוס שלך תוך 6 חודשים…"
 • "הפוך לסוחר נוסטרו יומי והתחל לחיות את החלום הכלכלי הוורוד שלך…"

עכשיו, אל תבין אותי לא נכון –

פרסום הוא לגיטימי. אין בזה פסול, ואני אפילו רוצה להדגיש כאן: מי שישקיע את הזמן כדי ללמוד איך לסחור נכון בשוק ההון, באמת יוכל להגיע להצלחות מדהימות, ו"השמיים יהיו הגבול" מבחינתו.

עד כאן, אין בעיות…

אבל מה…?

אם אתה באמת רוצה לקבל החלטה מושכלת איפה לומדים לסחור בהצלחה בשוק ההון –

כסוחר מתחיל, שמחפש את הדרך הכי טובה להתחיל ברגל ימין את ה"רומן" שלו עם שוק ההון, זה קריטי שתוכל להפריד בין ההבטחות המוגזמות, למציאות בשטח.

אני קורא להבטחות האלה "מלכודות דבש", ואני די מהר מאבד את האמון במי שמציב אותן, כי אם הוא לא בוחל באמצעים בשלב הזה, לא בטוח שניתן לסמוך עליו שילמד דברים אמינים שיוכל לעמוד מאחוריהם.

למשל, בוא נתחיל מהדבר הכי פשוט:

בשוק ההון יש הרבה סגנונות מסחר שונים, כל אחד עם היתרונות והחסרונות שלו, ובתור מתחיל שרוצה לעשות את הצעד הראשון שלו – אתה חייב להבין איזה מהם הוא הנכון ביותר עבורך!

 • מסחר יומי…
 • מסחר סווינג לטווח קצר-בינוני…
 • השקעות לטווח ארוך
 • השקעות ערך
 • מסחר באופציות
 • וכו'…

כל אחד מאלו (ועוד רבים אחרים) כולל שיטת מסחר נפרדת כשלעצמה, ויש ביניהם הבדלים עצומים! חלקן מתאימות רק לאנשים מאוד מנוסים בשוק ההון, וחלקן מתאימות בעיקר לאנשים עם רקע עמוק בכלכלה.

ובכלל, כל שיטה מתאימה לאופי שונה של בן אדם ונותנת מענה לצרכים כלכליים שונים, וחשוב להבין זאת.

ולמרות זאת, בפרסומות, הרבה פעמים גורמים לזה להישמע כאילו זה רק "ללחוץ על כפתור ולספור את השטרות"…

אבל אל תיבהל, כי הגעת בדיוק למקום הנכון!

אני הולך לעשות לך עכשיו "סדר בבלגאן", ולתת לך 5 טיפים מהירים ופשוטים שיעזרו לך לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורך, ולבחור את המכללה או המסלול שהכי מתאים לך, ולא למי שמנסה למכור לך.

וזה סופר חשוב, כי:

כי זה בדיוק מה שיעשה עבורך את ההבדל בין תיק השקעות כושל ומאכזב, שמסתיים בעיקר במפח נפש והפסדים – לבין הצלחה ושגשוג בשוק ההון, ויצירת הכנסה משנית יפה, ואולי אפילו הפיכתה עם הזמן להכנסה העיקרית שלך.

5 הדברים שחובה להיזהר מהם
כשאתה בוחר מכללה או קורס למסחר בשוק ההון

 

1. מסחר יומי בניגוד למה שמספרים לך, זה לא למתחילים!

אחת ההבטחות הכי נפוצות שאני נתקל בהן בכל מה שנוגע ל"התעשרות מהירה", היא קורסים ותוכניות למסחר יומי בשוק ההון, שבהן מראים איך ביום אחד נעשות הרבה עסקאות שכל אחת מכניסה מאות דולרים.

נשמע מפתה, נכון? לגמרי! (זהירות – מלכודת דבש)

ובכן, בוא ננפץ את המיתוס הזה כאן ועכשיו – כי חשוב שתבין דבר אחד:

מסחר יומי זה בעצם שם נרדף לביצוע מספר רב של פעולות מסחר בטווחי זמן קצרים (לרוב מדובר בדקות בודדות עד כמה שעות במהלך אותו היום), במינוף גבוה מאוד (פי 3,4, וכן הלאה).

וזה אומר 2 דברים חשובים:

 • המסחר עצמו, הולך לקחת ממך הרבה זמן ביום – בעצם, כמו כל עבודה אחרת.
  אתה הולך להיות צמוד למסך, לקסוס ציפורניים, להתעצבן, להיות במתח, לעשות הרבה פעולות פזיזות ולצאת סחוט פסיכולוגית בסוף "יום העבודה".
 • הפוטנציאל שלך להפסדים, גדל משמעותית (ואיתו גם הלחץ והמתח הנפשי הנלווה למסחר בסגנון הזה), כי ככל שאתה עושה יותר עסקאות, כך אתה לוקח יותר סיכונים ומתפתה לעשות יותר טעויות והחלטות שגויות.

תראה, כאשר אתה מתעסק במסחר יומי, אתה כמו מישהו שנכנס לים ביום סוער מאוד.
אתה נתון לשליטתם המוחלטת של גורמים, שאין כמעט שום דרך לצפות אותם מראש בצורה אמינה.

ים סוער

במסחר יומי, אתה לוקח על עצמך סיכון מיותר שמתאים רק לכרישים עם ניסיון של שנים במסחר בשוק ההון, שרוצים לחוות אדרנלין והתרגשות של סיכונים

בניגוד גמור למסחר לטווח קצר/בינוני של ימים ושבועות – במסחר יומי, "כיוון הרוח" והמגמות בשוק שנקבעות על פני שבועות וחודשים, הופכות למעשה ללא רלוונטיות, בגלל שמדובר על פרקי זמן קצרים כל כך, שבהן כל תנודה קטנה תיראה לך כמו גל ענק שיכול להעיף אותך עם הפסד עצום!

בזמן שמי שסוחר במסחר שאינו תוך-יומי, כלל לא ישים לב לתנודה הזו.

אז במילים פשוטות?

במסחר לטווח קצר ובינוני (שבו מחזיקים מניה למשך ימים ושבועות), אנחנו יכולים לחזות בצורה אמינה ומדוייקת יחסית את התנהגותן של נירות ערך ומניות בפרט, ובמסחר יומי – אנחנו למעשה הרבה יותר "מהמרים" ומקווים לטוב.

הסיכוי שלך להפסיד במסחר יומי פי כמה יותר גדול מאשר במסחר נינוח לטווחים ארוכים יותר. ולא אני אומר את זה, אלא סטטיסטיקה שנעשתה לאורך שנים ומצאה שמעל ל-90% מהאנשים שסוחרים במסחר יומי, יותר מפסידים מאשר מרוויחים.

מה שאומר, שבמבחן המציאות – זוהי לא הדרך הנכונה ליצור הכנסה נוספת אמינה… מקסימום תחביב מסוכן שייקח ממך הרבה זמן עבודה ושעות של כסיסת ציפורניים במתח ועצבנות מול המחשב.

עכשיו, חשוב לי להבהיר:

אני לא אומר שמסחר יומי זה משהו שאי אפשר להרוויח ממנו בכלל… אלא, שעבור סוחר בלי ניסיון של מינימום שנתיים – זה קצת כמו לקחת את שיעור הנהיגה הראשון שלך על מכונית פורמולה 1, ולהתחיל לעשות הקפות על זמן עם נהגים אחרים במסלול מירוצים מקצועי.

כדי להגיע להצלחות במסחר יומי, צריך להכיר את שוק ההון בצורה עמוקה מאוד, ולהיות בשליטה מלאה על המתרחש: הן מבחינה מנטלית, והן מבחינת הפרקטיקה.

ברוב המקרים, מי שיתחיל ישירות ממסחר יומי מתוך תקווה או ציפייה להרוויח המון כסף על בסיס קבוע, זה פשוט יסתיים במחיקה של תיק ההשקעות שלו – ואני לא מוכן שזה יקרה לך!

במיוחד לא כשיש שפע של קורסים מצויינים למסחר לטווח קצר, בינוני וארוך, שמותאמים בצורה הרבה יותר טובה לסוחרים מתחילים שרוצים הכנסה יציבה, שפע זמן פנוי ולא פחות חשוב – לישון טוב בלילה. ושכל אחד יכול לייצר בהם רווח תוך שימוש במגמות השוק (גם עליות וגם ירידות).

אז מה הסיבה האמיתית, שבגללה ירצו ללמד אותך דווקא מסחר יומי?

התשובה על זה, מביאה אותי ישר לנקודה הבאה:

2. היזהר מגופי לימוד, שהאינטרס העיקרי שלהם הוא "להרוויח עליך", במקום ללמד אותך להרוויח.

הכוונה כאן, כמובן, היא לא שזה "פסול" לגבות דמי לימוד על קורסים מקצועיים שמלמדים מקצוע חשוב כמו שוק ההון – הרי דברים טובים לא מגיעים בחינם, וזה בסדר גמור.

אבל יחד עם זאת, חשוב לי להזהיר אותך מאנשים וגופי לימוד שהמטרה העיקרית שלהם היא בעיקר "לעשות קופה" בין היתר בצורה "עקיפה" (עוד שניה אסביר למה הכוונה), ופחות ללמד אותך לייצר לעצמך כסף.

גם כאן, המסחר היומי קופץ מיד כדוגמא – בגלל שמי שמנסה למשוך אותך לעשות את הצעד הראשון שלך בשוק ההון דרך מסחר יומי, משרת בכך בעיקר את האינטרסים הכלכליים שלו!

איך, אתה שואל?

כי על כל פעולה או עסקה שאתה מבצע במסגרת המכללה או הקורס, אתה משלם עמלה. וברגע שאתה סוחר עם מינוף (שזה בדיוק מה שעושים במסחר יומי כדי להגדיל רווחים), הם מקבלים עמלות כפולות ממך!

ולכן זה משתלם למכללות כאלו ללמד אותך על סגנון מסחר שדורש ממך לבצע הכי הרבה עסקאות ביום, או "למכור לך" חלומות התעשרות על רווחים של אלפי דולרים ביום.

בין אם אתה מפסיד או מרוויח – הם עושים את הכסף שלהם בכל מקרה!

אז במילים אחרות: אל תתבייש להיות סקפטי, לשאול שאלות, ולחפש רק את מי שבאמת פועל למען האינטרסים שלך.

וכמובן, אותו הדבר נכון גם לגבי מחירי הקורסים עצמם!

תראה, אם אתה רציני לגבי הרשמה לקורס שילמד אותך לעשות כסף בבורסה, אני בטוח שאתה תעשה את החישובים ואת סקר השוק שלך, כדי לקבוע לעצמך כמה אתה מוכן להקדיש לעניין –

אבל בוא רק נגיד, שכדי לקבל חבילה מדהימה של קורסים שילמדו אותך את כל מה שאתה צריך לדעת, ויותר מזה, חד משמעית אין צורך להוציא מעל ל-5,000 ש"ח, כשיש קורסים נהדרים שמוצעים גם ברבע מהמחיר הזה. ?

3. אל תתפתה לגימיקים שאין להם קשר ישיר למסחר רווחי שלך! (הכר את הטקטיקות השיווקיות שמדליקות נורה אדומה)

אל תשכח:

מבחינתך, "המטרה שלשמה התכנסנו כאן", כמו שאומרים – היא כדי ללמוד איך לייצר לעצמך הכנסה נוספת יפה, ולרכוש לעצמך מקצוע נוסף לחיים.

לכן, תרשה לי לתרום לך מנסיוני ולתת לך עצה: בשום אופן אל תתפתה לקלישאות וגימיקים פרסומיים שאולי עושים רושם ראשוני לא רע – אבל שבתכל'ס, אין להם תועלת אמיתית עבורך.

אני מדבר כאן על "טקטיקות" שיווקיות כמו שכירת שירותיהם של סלבריטאים או פרזנטורים מפורסמים שאין להם קשר לשוק ההון, אבל הם מקרינים את ה"הילה" המצליחנית שלהם על הקורס אותו מפרסמים.

הרבה מכללות משתמשות בזה כדי למכור לך קורסים (למרות שבד"כ הקשר בין המפורסמים לבין מסחר אמיתי בבורסה, הוא מקרי בהחלט), או אפילו גרוע מזאת:

ישנן גם מכללות שמבטיחות לך שימצאו לך עבודה כסוחר בסוף הקורס, או שייתנו לך לסחור בחשבונות נוסטרו ששווים עשרות ומאות אלפי דולרים.

אם תסתמך על אשליות בלתי מבוססות כאלו, אתה תשים את עצמך על המסלול המהיר לאכזבה ול"היכוות" משוק ההון – ואין שום סיבה שזה יקרה, כי יש גם שפע של קורסים מקצועיים ומצויינים ברמה הגבוהה ביותר, שמלמדים פרקטיקה נטו במקום לפזר "מלכודות דבש".

אז המלצה שלי בשבילך?

אל תפחד להתעמק בקורסים הפוטנציאליים שאתה מתעניין בהם, ובדוק ביסודיות מי עומד מאחוריהם, וכמה ניסיון אמיתי ומוכח יש להם בעולם המסחר ושוק ההון.

סמוך אך ורק על הוכחות בשטח – אנשים ששמם הולך לפניהם כסוחרים מקצועיים ורווחיים, שפיתחו לעצמם שיטת עבודה בטוחה ומסודרת שהוכיחה את עצמה לאורך זמן!

4. וודא שהמכללה שאתה בוחר היא גוף לימודי לגיטימי, שלא מסכן אותך בשום צורה!

תן לי להסביר לך משהו:

כאשר אנחנו סוחרים בשוק ההון (וזה לא משנה לצורך העניין אם מדובר באדם פרטי, מכללה, או קבוצת מסחר), אנחנו לא יוצרים קשר ישיר עם הבורסה בכל קנייה או מכירה באופן אישי –

אלא, אנחנו עוברים דרך "צד שלישי", שתפקידו לתת לנו "שירותי מסחר" ולתווך בינינו לבין הבורסה, לשם השלמת העסקה שאנחנו רוצים לבצע.

הצד השלישי הזה, נקרא "ברוקר" – ולצורך העניין, הברוקר יכול להיות הבנק שלך, בית השקעות מקומי מוכר, או חברה בינלאומית גדולה שנמצאת באחד המקומות הראשונים בדירוגים הרשמיים הנחשבים בעולם ויש לה נציגות בארץ.

עד כאן הכל טוב ויפה…

אבל הנה הבעיה הגדולה:

ישנן גם מכללות שעובדות עם ברוקרים לא מוכרים ועלומי-שם.

מה שאומר, שאם אתה תלך ללמוד אצלם, ותבצע את העסקאות שלך במהלך הלימודים דרך ברוקר בלתי אמין, או לא מוכר מטעמם – אתה לא מוגן ב-100%, כי אין שום דבר שמונע ממנו לברוח עם הכסף שלך!

אין לך "תעודת ביטוח" על הכסף שלך; אין לך ערובה שהכסף יתקבל בכל פעם בלי ספק.

יותר מכך, ישנן זירות מסחר, שבהן לא מתבצעת עסקה של קניית מניה אמיתית בבורסה, אלא אתה סוחר מול חברת המסחר עצמה בצורה וירטואלית.

בדיוק כמו בקזינו! זה "אתה נגד הבית" ולא עסקה אמיתית בין קונה ומוכר של ניירות ערך כמו בבורסה.

האינטרס המלא של זירות המסחר הללו (שהם לא באמת ברוקרים, למרות שנוהגים להציג את עצמם ככאלו), הוא שאתה תפסיד – כי כל כסף שאתה מפסיד, הולך ישר לכיס שלהם, בנוסף לעמלות שאתה משלם.

ישנן זירות מסחר, שיש להן אינטרס בהפסד שלך, כי כל הכסף הזה הולך לכיס שלהן

ישנן זירות מסחר, שיש להן אינטרס בהפסד שלך, כי כל הכסף הזה הולך לכיס שלהן

לכן, אתה חייב לבדוק שהמכללה שבחרת עומדת בקריטריון הבסיסי הזה של עבודה עם ברוקרים אמינים, מוכרים ומדורגים רשמית! כי אם לא – זה פתח גדול ומאיים להרבה צרות בהמשך.

ויש גם סכנה נוספת שאתה צריך לדעת עליה…

עוד דרך שבה מכללות ללימודי שוק ההון עלולות לנסות לפתות אותך לתוך "מלכודת דבש", היא לפמפם לך שהם מפעילים "חדר מסחר" משלהם, שיעזור לך בביצוע עסקאות מצליחות.

"חדר מסחר" הוא מקום פיזי (חדר גדול) או אפילו אינטרנטי (שעובד אונליין), שבו הרבה סטודנטים יושבים מול מדריך אחד או יותר, שמלווה וסוחר ביחד איתם בזמן אמת ומסביר להם על המניות שלדעתו כדאי לקנות.

מכללות שמפעילות חדרי מסחר יראו לך תמונות מרשימות של חדר מלא במחשבים ומסכים גדולים עם גרפים, יפתו אותך "לבוא לחוות את האקשן והאדרנלין כמו בבורסה בניו יורק", ויבטיחו לך שבמהלך הלימודים הם יערכו שיעורים בחדר המסחר שיכוונו אותך לעסקאות הכי רווחיות בכל יום…

וזו בדיוק הנקודה שבה צריך לעלות החשד שלך.

למה?

בוא תשמע את האמת מאחורי ההבטחות הגדולות האלו…

על פי החוק, חדרי מסחר מהסוג הזה, שמייעצים למשתתפים בו, מה ומתי כדאי "לקנות" ו"למכור", אינם חוקיים.

הרשות לניירות ערך, מתוך דאגה לסוחרים ומשקיעים, אוסרת זאת!

כי הייעוץ חייב להיעשות על ידי יועץ מוסמך, בצורה אישית, אחד על אחד, ולהיות מותאם לצרכיו ומאפייניו האישיים של כל אדם. לכן המלצות "כלליות" שמתאימות לכל מי עוקב אחרי חדר המסחר, הן לרוב מתכון לאכזבות.

בהתחשב באלטרנטיבות המעולות שיש בשטח, זו תהיה טעות מצידך לסבך את עצמך עם מכללה שבמקרה הטוב נמצאת "בתחום האפור" בין חוקי ללא חוקי.

אל תשכח – המטרה כאן מבחינתך היא ללמוד איך לייצר כסף בעצמך, ולא שתיאלץ להסתמך על מישהו שיכוון אותך למניה הנכונה.

אם תלך למכללה שמסתמכת על חדר מסחר שאמור לייעץ לך לאורך זמן, אתה פשוט "תירה לעצמך ברגל"! כי זה לא ילמד אותך איך להרוויח בעצמך בצורה אמינה ובטוחה, בסיכון נמוך (בחדרי מסחר של מכללות לרוב עוסקים במסחר בסיכון גבוה, שלא מתאים לסוחרים לא מנוסים).

מכללות שמנסות לפתות אותך עם "מלכודות דבש" כאלו, בדרך כלל יראו לך סרטונים עם "הוכחה" של כמה עסקאות מתוך חדר המסחר, שעשו רווח של מאות דולרים בכמה דקות בודדות –

אבל מה שלא מספרים לך, זה שהעסקות האלו, היו יוצאות הדופן שהצליחו באותו יום, מתוך 10-15 עסקאות אחרות שנכשלו והפסידו הרבה כסף. כך שלמעשה מדובר בדוגמאות "מעוותות" לגבי רווחים כוללים, ולא במשהו אמיתי שבאמת מסוגל להביא אותך לעצמאות כלכלית!

חשוב שתבין:

חדרי מסחר הם מכווני מסחר יומי – שזהו סוג המסחר עם הסיכון הגבוה ביותר על הכסף שלך, ועם הסיכוי הנמוך ביותר לרווחים. האמת לאמיתה היא, שלסוחר בלתי מנוסה, אין סיכוי ריאלי להרוויח לאורך זמן במסחר יומי – בטח לא בשנים הראשונות של המסחר שלו.

עכשיו, אל תתן לאזהרות האלו להבהיל אותך!  

כמו בכל תחום אחר שקיים בעולם – גם בשוק ההון ישנם נוכלים שמחפשים כל דרך אפשרית "לעקוץ" לקוחות תמימים… אבל עכשיו כשאתה כבר יודע איך להימנע מזה, לך זה כבר לא יקרה.

זכור: הדבר הכי חשוב כאן הוא הביטחון הכלכלי והאישי שלך!

5. וודא שאתה בוחר בגוף לימודי מוכח, עם רקורד של הצלחות בשטח.

הטיפ החשוב האחרון שאני רוצה לתת לך כאן היום, הוא לעשות את מה שאתה כנראה עושה כרגע ממילא (אפילו תת-הכרתית) בכל רכישה רצינית שאתה מבצע בחיים האישיים שלך:

לך רק על מוצר או נותני שירות מוכחים, שקיימים, מתפקדים ומצליחים כבר לפחות כמה שנים, ולאורך זמן!

בימינו לא חסרות מכללות שידברו איתך בכותרות מפוצצות שמדברות על "מהפכה" או "משהו שלא נראה כמותו מעולם" – למרות שהן בעצמן נמצאות בתחום רק מספר חודשים ספורים או שנים בודדות…

אבל הנה האמת הפשוטה, ואולי אפילו הקצת "לא זוהרת":

הצלחות קבועות לאורך זמן בשוק ההון, לא מגיעות מ"מהפכות" בומבסטיות או הימורים פרועים. שוק ההון קיים מעל ל-300 שנה ונותח על ידי מתמטיקאים וסטטיסטיקאים כמעט מכל זווית אפשרית. היום כמעט בלתי אפשרי להפתיע מישהו עם "תגלית" מהפכנית, ובוודאי שזה לא יכול להגיע ממישהו "חדש" בתחום.

הצלחות בשוק ההון, מגיעות מיישום סיסטמטי של מתכון פעולה מסודר, עם חוקי פעולות ברורים שנוסה והוכח במשך שנים!

כשאתה תרוויח בעצמך כסף בשוק ההון ותעשה את זה בקביעות מחודש לחודש, זה לא יהיה הדבר הכי "מרגש" או "מהפכני" בעולם – זה אולי יהיה אפילו קצת משעמם…

אבל זה יהיה יותר משווה את זה, כי אתה שם בשביל הכסף, ולא בשביל הריגוש.

תסתכל על זה ככה:

שוק ההון קיים לא מאתמול. למעשה, הוא קיים כבר יותר מ-300 שנה.

שוק ההון קיים מעל ל-300 שנה

היום שוק ההון כבר לא נראה ככה, אלא מספיק לשבת מול המחשב בסלון ולעשות פעולות מסחר פשוטות כשכל המידע נמצא לך מול העיניים

זה אומר, שכל מה שאתה צריך לעשות כדי למצוא את האנשים הנכונים שילמדו אותך איך לסחור, זה לחפש את מי שעוסק בתחום מספיק זמן כדי להציג לך "קבלות" ולהראות לך הוכחות שהם שרדו ושגשגו בתחום מספיק בזמן ובמיוחד בתקופות משברים, ומרוויחים בו על בסיס קבוע בעצמם.

בינינו, אפשר לצפות לפחות מזה ממי שאתה סומך עליו שילמד אותך?

האנשים מאחורי מכללת "פרופיטי", למשל, הם דמויות מוכרות ורבות השפעה בעולם שוק ההון בארץ, שמתפרנסים בעצמם ממסחר כבר מעל ל-10 שנים.

אלו הן מסוג הקבלות שאתה צריך לחפש לעצמך כשאתה עורך את סקר השוק שלך.

לסיכום…

לסיכום, גם בשוק ההון – כמו בכל תחום אחר שקיים – ניתן להיתקל לפעמים בפרסומים והבטחות שעוטפות בתוכן משהו שאנחנו לא באמת צריכים, או שאפילו עלול להזיק לנו.

אבל מה שחשוב מבחינתך, זה בסך הכל ליישם את מה שלימדתי אותך במאמר הזה, לחקור את השוק, ולהפריד גימיקים והגזמות מעובדות בשטח – כדי לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורך.

אני חוזר שוב: אל תיבהל מכמות המידע וההצעות השונות שמסתובבות בשטח!

כמו שאמרתי לך בתחילת הכתבה – בשוק ההון יש מקום לכל סגנונות המסחר ולמספר רב של שיטות וגישות. השאלה היא רק, מה הכי מתאים לך בשלב הזה.

אם אתה סוחר מתקדם ומשופשף, עם ניסיון של לפחות כשנתיים – אולי מסחר יומי יכול להיות כלי לא רע שתוכל להוסיף עם הזמן לארגז הכלים שלך (כמובן אם בא לך להעביר שעות לחוצות מול מסך המחשב)…

אבל כסוחר מתחיל, אם אתה רוצה ליצור לעצמך מקור הכנסה נוסף בלי סיכונים או דרמות מיותרות – בלי שום ספק, הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא להתחיל מלימודי מסחר לטווח קצר/בינוני (סווינג), שיאפשרו לך לעשות רווחים נאים תוך השקעות שעות בודדות בשבוע.

בהצלחה!

רוצה גם ללמוד איך לייצר רווחים קבועים בשוק ההון ולהגדיל באלפי שקלים את ההכנסה שלך?

אם הבנת שהגיע הזמן להתחיל לסחור בבורסה בצורה חכמה, להימנע מהפסדים וטעויות, ולהרוויח כמו "השחקנים הגדולים", בעזרת שיטת "הסוחר החכם" – מלא את הטופס הבא ואנחנו נחזור אלייך עם כל הפרטים!


רוצה להתחיל להרוויח אלפי שקלים בחודש על ידי מסחר בשוק ההון, ולקבל את החופש האולטימטיבי שתמיד חלמת עליו?

ניתן לעשות זאת, במקביל לכל עיסוק אחר!
כל מה שצריך, זה 2-3 שעות בשבוע, חיבור לאינטרנט, ומחשב!

מלא את הטופס הבא ואנו נראה לך כיצד אנו יכולים לעזור לך לעשות את זה.

מילוי הטופס אינו מחייב אותך לשום דבר.

שם פרטי:
מספר טלפון:
שעות נוחות ליצירת קשר:
הערות: